– Komunikat Wójta Gminy Czernichów dotyczący funkcjonowania przedszkoli

  • Home
  • Aktualności
  • Komunikat Wójta Gminy Czernichów dotyczący funkcjonowania przedszkoli

Komunikat Wójta Gminy Czernichów dotyczący funkcjonowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i przedszkoli, dla których gmina Czernichów jest organem prowadzącym

Szanowni Mieszkańcy,

Dnia 5 maja 2020 roku po konsultacjach z dyrektorami wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli, dla których gmina Czernichów jest organem prowadzącym, podjąłem decyzję, że oddziały przedszkolne w samorządowych szkołach podstawowych oraz przedszkola samorządowe na terenie gminy Czernichów pozostaną zamknięte do dnia 24 maja 2020 roku.
Ta trudna decyzja podyktowana została troską o bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców i pracowników placówek oświatowych.
Do dnia 24 maja 2020 roku dyrektorzy szkół i przedszkoli samorządowych przygotują placówki oświatowe na przyjęcie dzieci zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
Wszystkie kolejne decyzje będą uzależnione od bieżącej sytuacji epidemiologicznej w kraju i na bieżąco komunikowane mieszkańcom gminy Czernichów. Życie i zdrowie ludzi, w tym tych najmłodszych, jest dla mnie najważniejsze, dlatego proszę Państwa o wyrozumiałość.
Przypominam, że tym rodzicom, którzy nie mogą posłać dziecka do placówki, przysługiwać będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Szczegóły na stronie internetowej MEN: https://bit.ly/2Wv2jOO

Maciej Gędłek
Zastępca Wójta Gminy Czernichów

Back to top
Secured By miniOrange