– MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernichowie  wraz z filiami w Czułówku, Rusocicach, Rybnej i Wołowicach bierze udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek”!

Zapisz dziecko do biblioteki, wypożycz książkę i odbierz wyprawkę!

 

Akcja skierowania jest do dzieci w wieku przedszkolnym (rok urodzenia 2014-2017), które otrzymają bezpłatną wyprawkę czytelniczą w bibliotece.

 

Wyprawka Czytelnicza zawiera :

* Książkę „Pierwsze czytanki dla…” – to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.

*Broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

*Kartę Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”:)

 

           

 

 

                        Jak przystąpić do projektu (1)    

 

 

 

 

 

 

 

Back to top
Secured By miniOrange