– Nauka zdalna dla wszystkich przedszkolaków.

Drodzy Rodzice, przesyłamy kilka inspiracji i zadań do pracy z dziećmi na ten tydzień.  

Przypominamy również o śpiewaniu pastorałek oraz utrwalaniu wierszyków, których uczymy się na jasełka.  

 

 

Karty pracy- do pobrania

Świąteczna-grafomotoryka

 

Zabawy ruchowe:

„Worek prezentów”

Zabawa ta polega na tym, że umieszczamy w specjalnym worku „prezenty”. Mogą to być przedmioty, które posiadamy w swoim domu. Na przykład:

  • wałek do ciasta
  • pluszak
  • łyżka itd. (akcesoria te, muszą być z innej kategorii).

Następnie wykonujemy tabliczki z papieru, na których narysowane są przedmioty, które włożyliśmy do worka. Gotowe tabliczki umieszczamy na przykład w misce. Prosimy dzieci, aby ustawiły się w kolejce i wylosowały swoją tabliczkę. Następnie zasłaniamy oczy pierwszej osobie z kolejki i prosimy, aby sięgnęła do worka i znalazła swój prezent z tabliczki za pomocą dotyku.

„Uratujmy renifera świętego Mikołaja”

Ta propozycja zajęć musi mieć rozbudowaną fabułę. Dzieciaki uwielbiają wątki przygodowe. Wymyślamy opowieść o zaginionym reniferze świętego Mikołaja, który zgubił drogę do domu, przez to prezenty nie dotrą na czas, aby tego uniknąć, dzieci muszą pomóc reniferowi. Zabawa ta wymaga od nas wcześniejszego przygotowania. Wymyślamy dzieciom różne zadania do wykonania i zapisujemy je na karteczkach. Na przykład:

  • skacz na jednej nodze 5 razy
  • udawaj żabę
  • zaśpiewaj piosenkę

Następnie umieszczamy karteczki w domu w taki sposób, aby wyznaczały one trasę przygody. Koncepcja ta jest zbliżona do podchodów, tylko w świątecznej wersji. Na samym końcu trasy schowaj maskotkę albo obrazek renifera. Dzieci będą musiały go znaleźć poprzez pokonywanie trasy z zadaniami.

Zabawa ruchowa – pada śnieg

Przygotuj z dzieckiem śnieżynki z papieru do pieczenia (ok. 20 sztuk) i zawieś je dość wysoko, np. na żyrandolu. Maluch ma za zadanie w akompaniamencie piosenki Elżbiety Zechmen „Dzwonki sań” złapać wszystkie śnieżynki, które odcinasz ze sznurka (wpraw je w ruch) lub wypuszczasz z dłoni, jeśli ich nie zawiesiłaś. Zabawa trwa do momentu, w którym skończy się piosenka – dla utrudnienia możecie ją śpiewać.

Poprzez białe drogi, z mrozem za pan brat, Pędzą nasze sanie szybkie niby wiatr. Biegnij, koniu wrony, przez uśpiony las, My wieziemy świerk zielony i śpiewamy tak:

Refren: Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań. Co za radość, gdy saniami można jechać w dal, Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań, A za nami i przed nami wiruje tyle gwiazd.

Biegniesz biała drogo, nie wiadomo jak Nie ma tu nikogo, kto by znaczył ślad. Tylko nasze sanie, tylko szybki koń, Tylko dzwonki roześmiane i piosenki ton.

Refren: Pada śnieg…

 

Graj z Kubusiem: https://kubus.pl/graj/?gclid=EAIaIQobChMI_rKXmcvw9AIVtAWiAx1h9gObEAAYASAAEgJ1TvD_BwE

 

Back to top
Secured By miniOrange