W związku z awarią centralnego ogrzewania w przedszkolu zostały podjęte wszelkie możliwe kroki zmierzające do usunięcia usterki.
Instalacja ogrzewania i kocioł grzewczy podlegają gwarancji producenta oraz firmy, która wykonała instalację ogrzewania w budynku przedszkola. Z uwagi na fakt, że usterka jest poważna, a jej naprawa kosztowna, Urząd Gminy Czernichów i Samorządowe Przedszkole w Wołowicach wystosowało pisma wzywające producenta i

Read more

We wtorek 20 października otrzymaliśmy zgłoszenie od Rodzica dziecka uczęszczającego do naszego przedszkola o zdiagnozowaniu SZKARLATYNY.
Szkarlatyna jest chorobą zakaźną przenoszoną drogą kropelkową.
Bardzo proszę o obserwację dzieci w domu i zwrócenie szczególnej uwagi na symptomy i objawy tej choroby:

Pierwsze objawy szkarlatyny pojawiają się nagle i są bardzo podobne do symptomów anginy.
Dziecko bardzo gorączkuje, temperatura może dochodzić

Read more

Usterka związana z brakiem ogrzewania w budynku przedszkola oraz brakiem ciepłej wody potrwa co najmniej do piątku 23 października.
 Dzieci Rodziców, którzy nie mogą zapewnić opieki w domu proszę wyposażyć w dodatkowe okrycie wierzchnie (ciepła bluza, sweter, dodatkowa bluzka).
Temperatura na salach zabaw dla dzieci oscyluje w granicach 19-20*C.
 
p.o. dyrektora
Aleksandra Banach

Read more

Drodzy Rodzice!
W wyniku awarii ogrzewania w przedszkolu od poniedziałku 19 października w salach w których przebywają dzieci będzie zdecydowanie chłodniej, nie będzie także ciepłej wody.
Bardzo proszę o wyposażenie dzieci w dodatkowe okrycie wierzchnie (bluza, ciepły sweter, dodatkowa bluzka) lub jeśli to możliwe zapewnienie opieki w domu i nie posyłanie dziecka do przedszkola w najbliższych dniach.
Awaria jest poważna i

Read more

Drodzy Rodzice!
W tym roku pełnie obowiązki przedszkolnego logopedy.
W przedszkolu jestem raz w tygodniu, w piątki przez 2 godziny. Ponieważ nie jest to zbyt dużo i nie każdy z Państwa może przyjść, by się dowiedzieć, jak wygląda rozwój mowy dziecka, dlatego stworzyłam dla Was adres e-mail:
 
logopeda.wolowice@gmail.com
 
W czasie pandemii ten rodzaj kontaktu może okazać się bezpieczniejszy. A przy ograniczonym czasie

Read more

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernichowie  wraz z filiami w Czułówku, Rusocicach, Rybnej i Wołowicach bierze udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek”!
Zapisz dziecko do biblioteki, wypożycz książkę i odbierz wyprawkę!
 
Akcja skierowania jest do dzieci w wieku przedszkolnym (rok urodzenia 2014-2017), które otrzymają bezpłatną wyprawkę czytelniczą w bibliotece.
 
Wyprawka Czytelnicza zawiera :
* Książkę „Pierwsze czytanki dla…” – to starannie

Read more